Dominikána – to je dovolená v ráji plném úsměvů

Bavaro beach

A to doslova. Hola! Krásné pláže, bílý písek a místní mají úsměv od ucha k uchu. Tato pohoda a klid vás zcela jistě nabije novou energií. K tomu dlouhé procházky po pláži Bavaro beach, perfektní hotelový servis a vynikající all inclusive.

Dominikána

V této exotické destinaci můžete být již za cca 10 hodin přímým letem z Prahy, stejně tak lze vycestovat s německými touroperátory s odletem z blízkých letišť jako je Berlín, Mnichov či Vídeň anebo i z Prahy.

My jsme Dominikánu navštívili protentokrát přes vánoční svátky a poznali hodně zajímavého. Ráda se s vámi o naše zážitky podělím. Teplota vzduchu v prosinci je 28-30 st. a moře bylo krásně teplé. Koupali jsme se každý den.
Půjčili jsme si auto přes https://dominicancarrental.com/ na 2 dny a vyrazili na super výlety. Půjčení auta nás vyšlo na 55 USD na den. Záloha byla 200 USD v hotovosti. V Dominikáně se vyplatí dodržovat rychlost, policejní kontroly jsou běžné a my jsme jich potkali víc než dost. Některé silnice jsou zpoplatněné. Mýtné se platí v místní měně nebo USD, je to pár drobných. Všem doporučuji si vzít USD v hotovosti. Místní zmiňují při platbách právě USD, EUR můžete platit též, ale USD jsou jim bližší.


Naše tipy na výlety v Dominikánské republice:

Montaña Redonda

Montaña Redonda. Krásné fotogenické místo s dechberoucím výhledem na okolní krajinu a na moře. Je to kopec, na který vás vyvezou místní na korbě jeepu, pokud je vás více, tak jsou k dispozici minibusy s velkými koly. Cesta na vrchol je místy velmi strmá a trvá cca 10 minut. Pořádně se držte. Dole na parkovišti si necháte auto, usmlouváte cenu za odvoz nahoru, záleží kolik vás jede a můžete vyrazit. Nahoře na kopci je několik krásných houpaček, houpacích sítí a také zipline.


Občerstvit se a posedět můžete
v restauraci a u místních zakoupit nějaký ten suvenýr. Ano, a i v Dominikáně se smlouvá. Dole pod kopcem jsme si od místního sympaťáka koupili čerstvý ananas za 200 dominikánských pesos, což jsou 2 USD a také kokosovou vodu. Takovýchto stánků
s čerstvým ovocem i zeleninou jsme potkali během našich cest několik. Vždycky si rádi něco koupíme a podpoříme místní.

Altos de Chavón z dronu


Altos de Chavón – místo, jako žádné jiné. Unikátní kamenné městečko se nachází v rozlehlém areálu Casa de Campo resort and villas do kterého vjíždíte přes hlavní vstupní bránu, kde zaplatíte poplatek 30 USD za dospělou osobu, dítě 4-12 USD a prokážete se cestovním pasem nebo ID, tak si jej nezapomeňte na tento výlet vzít s sebou. Dostanete též mapu pro lepší orientaci. Součástí městečka je impozantní kamenný amfiteátr v řeckém stylu s kapacitou 5 000 míst. V roce 1982 jej slavnostně otevřel Frank Sinatra. Mezi významné umělce, kteří zde vystupovali, patří Sting, Elton John, Andrea Bocelli, Gloria Estefan, Marc Anthony, Julio Iglesias či Placido Domingo. Koncerty a další představení se zde pořádají dodnes.

Pohled na řeku Chavón

Městečko je kulturním centrem pro obyvatele, turisty a pracující umělce z celého světa. Dlážděné ulice a krásná zákoutí jsou plné obchůdků, butiků, galerií, kde umělci předvádějí své jedinečné výtvory. Je zde také kostel St. Stanislaus, kde se konají pravidelné mše a svatby a rovněž se zde nachází archeologické muzeum. Posedět můžete v jedné z místních restaurací či kaváren a pokochat se krásným výhledem na řeku Chavón.

Katamarán v Karibiku
Plavba na katamaránu. U našeho hotelu se půjčují tyto malé katamarány pro 4 osoby. Za první jízdu s místním průvodcem, který se podívá, zda umíte katamarán ovládat, zaplatíte 55 USD a poté si můžete jezdit každý den zdarma, po předchozí rezervaci. Na každou jízdu si musíte obléci záchrannou vestu. Nám se tyto každodenní vyjížďky podél pobřeží po tyrkysovém moři moc líbily.

Nápoj Mama Juana

Co si dovézt z Dominikánské republiky?

Vedle hotelu je veliká tržnice, kde jsme si koupili nápoj zvaný Mama Juana (čti mama chuana), je to místní likér složený z rumu, červeného vína, medu a několika druhů koření. Tento nápoj vám nabízejí rovněž v hotelu v a la carte restauracích jako digestiv. Nakoupili jsme také místní kávu a doutníky jako dárek pro rodinu a přátele. V této tržnici na Bavaro beach prodávají spoustu dalších suvenýrů, ale i plážové šaty, krémy na opalování či místní náramky.Tento velký ostrov v Karibiku má každému co nabídnout. My se moc těšíme, až jej opět znovu navštívíme. Ráda vám poradím s výběrem hotelu a přidám další tipy na různé pláže, restaurace a místa, aby vaše dovolená byla stejně tak nezapomenutelná, jako ta naše. Napište mi na market@cestofka.cz a vyberu hotel přesně pro vás.

Autor a foto: Markéta Škopková

Share your thoughts