Sicílie – agriturismo Villa Rica

Agriturismo Villa Rica obklopené farmou o rozloze 42 hektarů se nachází uprostřed sicilské krajiny a nabízí krásný panoramatický výhled na Tyrhénské moře a Liparské ostrovy. Budova si zachovala původní prvky typické sicilské venkovské architektury (trámové střechy, místní kameny, podlahy obložené „cotto siciliano“). Na farmě se pěstuje olivový olej, ovoce a jsou zde otevřené pastviny. K mořskému pobřeží je to cca 7 km. Venkovské sídlo Villa Rica je místem pro ty, kteří vyhledávají klid, relaxovat můžete například u bazénu.

V restauraci, která je zpřístupněna jak hostům, tak i veřejnosti se připravují jídla pravé sicilské kuchyně za použití bio ovoce a zeleniny přímo z farmy.

Wi-fi připojení je dostupné ve společných prostorách zdarma. Ubytování je (check-in) od 14:00 do 23:30 hod, odhlášení z pokojů (check-out) od 8:00 do 11 hod. Soukromé parkování je možné zdarma v areálu hotelu (rezervace není nutná). Domácí zvířata jsou povolena za poplatek.

Venkovský dům má několik typů pokojů zařízených v rustikálním stylu pro 2-4 osoby a apartmánů/bytů až pro 6 osob.
Pokoje mají vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou a WC, klimatizaci, SAT-TV a minibar. Některé pokoje jsou vhodné i pro handicapované klienty.
Apartmány/byty mají až 2 ložnice, obývací jídelnu, SAT-TV, vlastní koupelnu s vanou nebo sprchou a WC, kuchyňský koutek s ledničkou a pračku.


Pro ověření aktuálně volného typu pokoje či apartmánu nás prosím kontaktujte na emailu: dovolena@cestofka.cz a my Vám upřesníme detailní informace. Ceny celých bytů v závislosti na počtu osob Vám poskytneme na vyžádání po upřesnění termínu.

Jak se k nám dostanete:
Autem: dálnice Palermo-Messina (A20) do Patti; 200 m za mýtnou branou odbočte vlevo a postupujte podle pokynů směr Villa Rica.
Letecky: Letiště Catania cca 120 km, letiště Palermo cca 200 km.

Toto venkovské sídlo je vynikajícím výchozím bodem pro návštěvu mnoha krásných míst na Sicílii mezi něž patří Liparské ostrovy, Taormina, Etna, Cefalù či Parco dei Nebrodi.

Tipy na výlety na Sicílii:

TAORMINA
Taormina je jako magnet a bývá označována za nejmalebnější město na ostrově. K návštěvě láká především Teatro Greco – řecký amfiteátr a jedinečný výhled na sopku Etna, přímo z tohoto řeckého divadla, které je postavené na svazích Monte Tauro nad Jónským mořem. Samotné městečko je plné úzkých uliček s tavernami, bary a obchůdky, kde na vás dýchá nejen „genius loci“ (duch místa), ale také pohostinnost místních obyvatel.

ETNA
Sicilská sopka Etna se pyšní výškou 3 350 m a díky tomu je viditelná téměř z každého koutu ostrova. Autem či busem dojedete na parkoviště ve výšce cca 1 900 m k dolní stanici lanovky, jsou zde také restaurace. V blízkosti této části jsou k vidění vedlejší krátery, procházka tak na hodinku. Lanovkou se můžete vydat až do výšku cca 2 500 m a odtud terénním busem na místo Torre del Filosofo do výšky cca 2 900 m (nejvyšší přístupný bod bez průvodce). Pokud se rozhodnete jít pěšky z konečné lanovky, tak vám to zabere cca 1,5 hodiny. Kompletní pěší výstup z parkoviště na vrchol trvá cca 3 hodiny, sestup pak o něco méně. Na vrchol pouze s průvodcem z důvodu vaší bezpečnosti. Zpáteční lístek na lanovku stojí cca 30 EUR a zpáteční lístek na lanovku+bus na Torre del Filosofo cca 65 EUR. Doporučujeme pevné trekové boty, teplou bundu, sluneční brýle, čepici a rukavice. Pokud si z těchto věcí cokoliv zapomenete, dají za zakoupit či zapůjčit na místě.